אתגר איטלקי

כאשר קראתי את הספר 'לאכול, להתפלל לאהוב' וראיתי את הסרט עם ג'וליה רוברטס בו היא מחליטה לעזוב את הכול ולטייל במקומות בעולם, נדלקתי. תחנתה הראשונה הייתה פירנצה איטליה. היא שכרה לעצמה בית עתיק וחיה בעיר מספר חודשים לא כתיירת אלא כתושבת המקום. אמרתי לעצמי  שגם אני רוצה לעשות את זה.

כאשר קראתי את הספר ‘לאכול, להתפלל לאהוב’ וראיתי את הסרט עם ג’וליה רוברטס בו היא מחליטה לעזוב את הכול ולטייל במקומות בעולם, נדלקתי. תחנתה הראשונה הייתה פירנצה איטליה. היא שכרה לעצמה בית עתיק וחיה בעיר מספר חודשים לא כתיירת אלא כתושבת המקום. אמרתי לעצמי  שגם אני רוצה לעשות את זה.

אז הנה זה מגיע. (לא בדיוק, אבל דומה) שכרתי לבעלי ולי דירה ברומא למשך שבועיים והחלטנו פשוט לחיות בעיר. לא להתרוצץ, לשכור רכב ולצאת למקומות אחרים, אלא לקום בבוקר, ללכת למכולת המקומית לקנות לחם ומני מזונות, להכין ארוחת בוקר, לשבת בגינה ולהעביר את היום בקצב אטי, הקצב שלנו.

חברים מאתגרים אותנו בגיחוך, ‘נראה אתכם… ‘ הרי בגנים שלנו, הישראלים, יש תמיד את הרצון לנדוד. לראות כמה שיותר,להספיק. שהרי אם אנחנו כבר כאן אז לא נראה גם….ולא ניסע ל… הרי זה קרוב. ובכן, אנחנו, בעלי שיחיה, ואנוכי מעמידים את עצמנו במבחן. האם נצליח במשך שבועיים תמימים להישאר בעיר ולטייל בה שלובי זרוע ולספוג ממנה כמה שיותר או שנחליט אחרי שבוע שראינו כבר כול מה שיש לעיר להציע ונתפתה לצאת ממנה ולראות עוד.

בעלי ואני מדברים על זה, מכינים את עצמנו לאתגר. לפני כמה ימים אמרתי לו ‘תשמע, במהלך השבוע נטייל ברומא אבל בסופי שבוע אפשר לקחת רכבת או לשכור רכב ולנסוע דרומה שהרי מעולם לא היינו ברומא ולא דרומה ממנה. בעלי הסתכל בי מבעד למשקפיו ושאל, כבר את נכנעת? עוד לא נסענו ואת כבר מתכננת טיולים? אתה צודק עניתי נכנעת. זהו אז בעוד חודש לערך אנחנו אורזים מזוודות ונוסעים לחיות ברומא במשך שבועיים. אני הולכת להכיר את בעל המכולת אותו אפגוש כל יום כשאקנה לחם טרי וגם את השכנה ממול, אולי אצטרך לשאול ממנה סוכר או משהו אחר. ואת הזקן שעושה כל יום את אותו מסלול וחולף על המדרכה שמול הדירה וגם את בעל הפיצריה שבה נשב ונאכל הרבה בצק.

כאשר נגיע לשם אספר לכן מה קורה, את מי הכרתי, היכן ישבתי, על השכנה ועל בעל בית הקפה שממול. ובסוף אגלה לכן האם עמדתי באתגר או לא.

ובינתיים אריוידרצ’י

רוצה להפיץ את הבשורה? שתפי את הפוסט עכשיו בלחיצה על אחד הקישורים הבאים:

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב google
גוגל פלוס
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינדאין
שיתוף ב pinterest
פינטרסט
5 תגובות
 1. ברוריה פוטשניק הגב

  עינת הדבר לא קשה לשבת שבועיים ברומא . היא מקסימה מיוחדת טעימה שפה מתנגנת והרבה אטרקציות . גם אני נסעתי לפני הרבה שנים עם בני למעלה משבועיים למקום אחד וכולם היו במתח איך אחזיק מעמד תאמיני לי ניתן ועוד איך . אז תהנו ושנה טובה .

 2. בתשבע כץ הגב

  רעיון נפלא. בחרתם נכון. אין כמו איטליה להתנסות מסוג זה.
  תהנו.

 3. פני ברנד הגב

  איזה כיף. נשמע נהדר. אני מקווה יום אחד לטייל בצורה כזאת.
  אני מאוד אהבתי את רומא שהייתי שם לפני כמה שנים.
  כרגע בלוס אנגלאס קרובה לאימי ולא נוסעת לאף מקום.
  תהינו !

 4. סמדר הגב

  מלאת קנאה. מקווה ליישם כשאצא לפנסיה והחיים יהיו נטולי דאגות (?!)…. מחכה לקרוא חוויות. תהנו.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד