קהילות הנשים חיות ובועטות ולא רק בפייסבוק

כתבה ב- onlife – מגזין אינטרנטי לנשים
נגה קובץ' לא רצתה להתמודד עם הסבתאות לבד, רות פולצ'ק מאמינה שיותר נשים צריכות לעבוד בהיי-טק ומירי בן דוד ליוי רוצה שנות את כללי המשחק המקובלים במגזר הדתי. יותר ויותר נשים בוחרות לקחת חלק בקהילות שפעילות לא רק בפיד של הפייסבוק.
אנחנו מרבים להספיד את הקשרים הפיזיים, מבכים על כך שהעולם הפך לוירטואלי והחברים בפייסבוק החליפו את אלו שבעולם האמיתי, שהחיבוק הפך ללייק וששיחת הנפש היא לא יותר מאימוג'ים במסנג'ר. אבל יש לכך גם חידושים חברתיים לא רעים: עולם קבוצות הנשים גדל והתפתח בשנים האחרונות, וכעת נוכל למצוא קבוצה ייעודית לכל תחום בו נחפוץ, עם נשים מכל הארץ או העולם החולקות נושאים משותפים עמנו, כמו קבוצה המעודדת הנקה, קבוצה עבור מכורות "בוורלי הילס", קבוצה למנהלות תוכן ועוד אינספור קבוצות בנושאים שונים. לצד זאת, ואולי בהתרסה מסויימת, אנו עדים למגמה מתפתחת של קהילות נשים הנרקמות מחוץ לדפי הפייסבוק – בין אם מדובר במועדון נשים אקסקלוסיבי, קהילה תומכת עם מפגשי העצמה, או "חוג" ייעודי לרכישת כלים ומקצוע – שמחזירות עטרה ליושנה ולא מוותרות על המפגש הפיזי. הנה כמה מהמובילות שבהן:
שבט כמו של פעם: "נשים מעל 50"
כפי שמרמז שמה, קהילת "נשים מעל 50" מאגדת נשים בגילאי חמישים פלוס מכל רחבי הארץ למפגשים שבועיים, עבור מי שרוצה לשתף וגם להכיל, לדון וגם להעשיר עצמה בנושאים שונים.
מאחורי הקהילה עומדת נגה קובץ', שפתחה דף בפייסבוק במרץ 2015 הנושא את אותו שם, מתוך הצורך הפרטי שלה לשתף את מה שמתרחש בחייה. היא לפתע הפכה לסבתא והעמידה בפני עצמה וחברותיה הוירטואליות שאלות הנוגעות לפרנסה, זוגיות הגשמה עצמית ומשמעות לחיים. "מיד לאחר שהדף החל לתפוס תאוצה הגיעה בקשה מהשטח להפגש, אני נעניתי התחלתי את המפגש הראשון בבית בו גרתי אז, במושב שילת". מדובר במפגשים של שיחה, לא קורסים או סדנאות, אלא מרחב מכיל – מקום שאפשר לדבר בו.
לקריאת הכתבה המלאה ניתן מכאן 

 

רוצה להפיץ את הבשורה? שתפי את הפוסט עכשיו בלחיצה על אחד הקישורים הבאים:

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב google
גוגל פלוס
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינדאין
שיתוף ב pinterest
פינטרסט
השארת תגובה

גלילה לראש העמוד

רוצה לקבל עדכונים על פעילויות בקהילה?