אז הבטחתי! אז מה?

אבישג אמיר נשים מיל 50

מכירה את כל הבטחות האלה של תחילת השנה או תחילת החודש או אפילו תחילת שבוע?

את ה”ממחר דיאטה” ( אני בעד תזונה נכונה וגם זו בעצם סוג של דיאטה כי דיאטה זה תפריט. זו תוכנית אכילה ולא כל דיאטה היא להרזיה…) או “השנה אתחיל להתעמל / לנוח/ להשקיע בזוגיות / להשקיע בעצמי/ תמלאי בעצמך את ההבטחה”.

אני כל הזמן מבטיחה. לעצמי.

לזכותי ייאמר שב-80% מהזמן – אני גם מקיימת.

אבל מה קורה עם ה-20%?

או! בדיוק על זה רציתי לכתוב היום!  כי לרוב הא.נשים מסביבי ה-20% האלה מקלקלות את הכל.

אם שברתי את קיום ההבטחה, כלומר, לא קמתי בבוקר להתעמל או לתרגל או זללתי כמו משוגעת בגלל מצב רגשי / אירוע משפחתי מלא פיתויים / חופשה במלון שהכל כלול או אם שוב “נפלתי” להרגל הישן, שאני כל כך רוצה להפסיק אותו – אז מה? האם זה אומר שעכשיו אוותר על הכל, אלקה את עצמי, אתמלא רגשות אשמה ואז… אמשיך את השבר עד לנקודת המשבר החדשה – כלומר, אמשיך לאכול בטרוף כל מה שלא כדאי או אוותר לגמרי על כל מה שרציתי ובסוף השבוע, החודש או השנה אמצא את עצמי באותו מקןם-לא-רצוי או… אפילו במקום גרוע יותר….

אני רוצה להציע לך את הגישה שלי – אני מראש יודעת שאני אקיים רק 80% מהזמן. נו, באמת! אפילו וונדרוומן לא יכולה להצליח לקיים הבטחות של שינוי או עשייה ב100% מהזמן והמקום והמצבים! אז מה אני עושה? חוגגת כל פעם שאני מצליחה ואומרת תודה (בעיקר לעצמי. גם אם זה כל יום!) וסולחת לעצמי בחמלה כשלא מצליח לי ולא משנה הסיבה.

למשל, החלטתי שאעלה לשידור לייב כל יום! כי זה חשוב לעסק שלי ולעשייה שלי ולנתינה שלי. ואני באמת משתדלת אבל היה יום שדחיתי ודחיתי ובערב הרגשתי שהשיער שלי מזעזע ובכלל אין לי מצב רוח. ניהלתי דיון קשוח עם עצמי (וגם עם אנוכי. אני  מדברת איתן המון!) ושכנעתי אותן שמותר לי. שאפשר לשחרר ושמחר יהיה יום חדש וטוב יותר. ובאמת, למחרת כבר מימשתי את ההבטחה, בשבת מראש שחררתי וביום ראשון בבוקר הרגשתי שוב מלאת מרץ ושמחה!

ומה איתך? התחברת למה שכתבתי כאן? תוכלי להתחבר גם לעצמך ולחמול ולסלוח לעצמך? אני מבטיחה לך שתוכלי להגשים ולממש הרבה יותר אם תחגגי את ההצלחות – קטנות וגדולות ותוותרי על השיפוטיות והביקורתיות כי את לא צריכה להיות כל כך נוקשה וקשה עם עצמך.

ומה שהכי מקסים? כמו כל דבר… אחרי שזה נעשה בתוכי זה גם יוצא החוצה ואני הרבה יותר סלחנית ומבינה גם את מי שסביבי. כמה שלווה זה מכניס לחיים!

 

הכותבת: אבישג אמיר, מדריכת יוגה ומארגנת טיולי נופש משולבי סדנאות בקרואטיה 

רוצה להפיץ את הבשורה? שתפי את הפוסט עכשיו בלחיצה על אחד הקישורים הבאים:

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב google
גוגל פלוס
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינדאין
שיתוף ב pinterest
פינטרסט
השארת תגובה

גלילה לראש העמוד