האספן – איש גבוה וחייכן

איסוף אוצרות ברחבי אפריקה זאת האומנות שלו

את MORO  פגשתי בנסיעתי הראשונה לגאנה בשנת 2014.

הגעתי לחנותו הקטנה במרכז הירידים של אקרה, רחוק מאד מגני התערוכה שלנו, חנות קטנה מלאה האוצרות האור לא דלק והוא איחר לפגישה דבר רגיל אצל הגנאים זמן הוא לא פקטור שצריך לדייק בו. אז הוא הגיע, איש גבוה מאד יחסית אלי ובכלל עם גלביה כחולה.

כמובן שמיד הוא התנצל על האיחור וסיפר כי לפני כמה ימים חזר מנסיעה ארוכה בין כמה ארצות. במהלך רוב השנה הוא נודד בין כפרים שונים במדינות טוגו, בורקינה פאסו, מאלי על מנת לחפש חפצי אומנות שמייצרים בכפריים חלקם של הפריטים הם פריטים עתיקים כגון מסכות קיר גדולות,חרוזים מיוחדים שמייצרים במדינות השונות, שרפרפים מגולפים מרהיבים ועוד פרטים מיוחדים. לפעמים הוא רוכש גם פריטים עתיקים ואילו נחטפים מהר ע”י מביני עניין.

MORO רוכש אותם, מביא איתו לגאנה ומוכר אותם לספקים שונים בגאנה ובמדינות שונות בעולם. במפגש הראשון שלי איתו רכשתי חוץ מחרוזים מיוחדים גם מוט תהלוכה של השאמן של הכפר, אצלי הוא הפך לסטנד לצמידים.

מאז בכול שנה לפני שאני מגיעה לגאנה אני מעדכנת אותו ואנחנו נפגשים, אני שומעת ממנו סיפורים על פריטים מיוחדים שמצא ורכש, על מפגשים מעניינים שלו בכפרים השונים, כל מפגש איתו מעשיר אותי בידע ומהנה מאד.

אין מפגש שאני יוצאת בידיים ריקות כי הרי אי אפשר לעמוד בפני הפריטים המיוחדים שיש אצלו בחנות.
הכותבת היא, אסנת גוטמן, מארגנת ומדריכת טיולי נשים בחו”ל, מעצבת תכשיטים בהשראה אתנית מחומרי גלם ממוחזרים.

רוצה להפיץ את הבשורה? שתפי את הפוסט עכשיו בלחיצה על אחד הקישורים הבאים:

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב google
גוגל פלוס
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינדאין
שיתוף ב pinterest
פינטרסט
תגובה אחת
  1. ממש מקסים הגב

    איזה מדליק, בטוחה שמורו איש מעניין

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד